Проблем с кърменето? Изведнъж бебето не иска да суче? Кърмаческа стачка?
Кърмите успешно и изведнъж бебето отказва да суче?
Не изпадайте в паника. Случва се. Този период популярно се нарича кърмаческа стачка. Най-често се случва в по-късните месеци и често майката може да сбърка това състояние с естествено отбиване на бебето. А в не по-малко случаи, майките се възползват от този етап, за да отбият бебето, ако то е над 6 месеца.
Най-честата възраст за кърмаческа стачка е периода от третия до осмия месец. Това съвсем не означава, че не може да изпаднете в кърмаческа стачка в различна от посочената възраст. За по-големите кърмачета причините за това състояние са по-често емоционални, отколкото физически.
Признаците за кърмаческа стачка са:
- Бебето не иска да суче, не поема гърдата
- Бебето не суче истински
- Бебето пищи и се дърпа
- Бебето упорито отказва майчиното мляко
- Бебето отказва да суче и от двете гърди
- Бебето започва да суче и изведнъж отказва и започва да плаче
- Бебето отказва да суче от едната гърда, но от другата – не
- Бебето не суче, когато е будно, но суче когато спи, но по различен начин.
Колко време трае кърмаческата стачка?
Периодът на кърмаческата стачка е различен, но за ориентир приблизително от 3 – 6 дни. Разбира се, не се изключват възможностите да продължи и повече от седмица.
Въоръжете се с търпение! И това ще отмине! Но не без ваша помощ и воля!
Преди всичко се опитайте да разберете или поне да предположите, какви са най-вероятните причини за кърмаческа стачка на вашето бебе. А след това и как да се справите с този проблем. Ще трябва да отделите специално внимание за преодоляването на кърмаческата стачка.